Семінар «Правові питання в роботі головного лікаря»                   6 листопада 2015 р.

Юридичне бюро Олени Бабич запрошує Вас взяти участь у семінарі «Правові питання в роботі головного лікаря», який відбудеться 6 листопада 2015 р. у м. Києві.

Які зміни відбулися у Ліцензійних умовах? Як попередити конфлікт з пацієнтом? Як правильно оформити внутрішню документацію медичного закладу? Хто буде відповідати перед пацієнтом - лікар чи медичний заклад? Як поводитись лікарю в суді?

Ми знаємо правильні відповіді. І поділимося інформацією з Вами!

Чому Вам варто взяти участь у семінарі?

 Найактуальніші правові питання в діяльності медичних закладів
 «Важкодоступна» інформація простими словами
 Практика і досвід спікера у вільному доступі 
 Те, що Ви хотіли знати, але не мали у кого запитати
 Конкретні кейси з готовими рішеннями


Головні лікарі,
медичні працівники,
юристи медичних закладів – запрошуємо Вас на семінар!


ПРОГРАМА СЕМІНАРУ:

• Огляд змін в законодавстві, що регулюють діяльність медичних закладів
Ліцензійні умови провадження медичної практики. Накази МОЗ.

• Внутрішні нормативні документи в медичному закладі
Види. Вимоги ліцензійних умов. Порядок оформлення та введення в дію (структура, положення, накази, інструкції). Порядок та особливості ведення медичної документації.

• Взаємовідносини з пацієнтами
Права та обов’язки пацієнта. Права та обов’язки лікаря. Особливості оформлення медико-правових документів (анкети, відмова від лікування, консиліуми лікарів, актування тощо). Повноваження представників пацієнта. Реагування на скарги пацієнтів (порядок, строки, особливості). Попередження конфліктів з пацієнтами.

• Конфіденційна інформація в лікувальному закладі
Конфіденційа інформація. Лікарська таємниця. Порядок розкриття. Надання медичної інформації на запити правоохоронних органів, адвокатські запити. Свідчення лікаря як свідка. Відповідальність за незаконне розголошення лікарської таємниці. Юридичні засоби захисту медичного закладу.

• Юридична відповідальність медичного закладу, керівника, лікаря
Види юридичної відповідальності медичних працівників та ЛПЗ. Підстави. Цивільна, кримінальна, адміністративна відповідальність. Порядок та особливості відшкодування матеріальної шкоди, завданої ушкодженням здоров’я пацієнта (добровільне відшкодування шкоди).

• Особливості захисту лікаря і медичного закладу у судових спорах з пацієнтами
Представництво. Судово-медична експертиза. Вибір тактики. Збір доказів. Типові помилки. Механізми захисту. Аналіз судової практики.


СПІКЕР:

Олена Бабич, медичний адвокат, член комітету з медичного права Асоціації правників України. Пані Олена займається юридичною практикою з 1999 року, починаючи з 2003 року спеціалізується також у сфері медичного права. Є постійним автором публікацій у провідних національних виданнях з питань медичного права та спікером у різноманітних медичних заходах. Cудова практика пані Бабич у так званих “медичних справах” є однією з найбільших серед українських юристів.
Як експерт в галузі медичного права пані Бабич консультує провідні медичні компанії різного профілю, в тому числі з питань господарського, трудового права та має значний досвід у побудові ефективної моделі правового забезпечення внутрішніх бізнес-процесів медичних закладів.


Дата і місце проведення:

6 листопада 2015 року з 13:00 до 18:00
м. Київ, вул. Шолуденка, 3, БЦ “Cubic-центр”, конференц-зал "Монро", (6 поверх).

Ви отримаєте:

- сертифікат учасника
- відповіді на питання, які можна завчасно прислати спікеру

Під час семінару передбачено кава-брейк та відведено час для відповіді на Ваші запитання.

Вартість участі: 1200 грн.


Зареєструватися або дізнатися більш детальну інформацію про семінар ви можете за телефоном: (044) 238-00-03 або e-mail: julia.savchuk@babich-law.com

Контактна особа – Юлія Савчук.

Регистрация: http://goo.gl/forms/uUCAIs7iK4


 

27 травня ми проводили семінар для лікарів по захисту їхніх прав та прав медичних закладів у судових спорах з пацієнтами. Семінар розпочався як заняття у школі, чи радше лекція в університеті – зважаючи на вік учасників). Всі відкрили аркуші для нотаток, уважні обличчя, повернені до спікера, – і процес пішов. Ще й пояснювані аспекти – майже початковий курс юриспруденції – законні представники, конфлікти, письмова згода, відповідальність і т.д.

 

Олена Бабич розповідала про права лікарів, чому варто реагувати на скарги пацієнтів і як правильно це робити, як оформити добровільне відшкодування шкоди і яким чином готуватися до судового процесу.

Ось кілька порад, які пані Олена дала медичним працівникам:

Більшість конфліктів з пацієнтами виникає через те, що його вчасно не вислухали і доступно не пояснили реальну ситуацію. Поставте себе на місце «споживача» медичних послуг – поговоріть з пацієнтом, витратіть на це час – і ризик того, що людина піде писати скаргу, знизиться.
Для мінімізації можливості конфлікту з пацієнтом варто укладати письмовий договір про надання медичних послуг, де прописувати всі необхідні аспекти, та отримувати інформовану згоду встановленої форми та розроблену індивідуально для Вашого закладу.
Все, що буде зафіксовано письмово – медична карта, договори, згода, підписана пацієнтом, – все це в подальшому можна використати для Вашого захисту та доведення Вашої правоти. Те, що було сказано усно і не підтверджено підписом пацієнта – вважайте, що цього не було.
Укладення угоди про добровільне відшкодування шкоди не означає, що пацієнт в майбутньому не звернеться в суд за захистом своїх прав.

Лікарі – вони особливі. Вони роблять величезну кількість дрібних речей щодня, які можливо не рятують наші життя, але точно значно його полегшують – виписують ліки від кашлю, приємно шокують Вас звісткою про вагітність, лікують зуб, який не давав вам спати останній тиждень. І часто роблять багато грандіозно-непомітного – операції, чергування по 20 годин підряд, екстрені виклики тощо.

Але дивлячись на лікарів під час семінару – сидять собі звичайні люди, сміються з жартів, уважно слухають, роблять здивовані очі, коли запитуєш у них про судовий процес. Знання звичайно зайвими не бувають. І ми дякуємо, що всі Ви відвідали семінар і сподіваємося, що це було цікаво та корисно для Вас. Але нехай вам ці знання не знадобляться! Отаке побажання Вам від нас!)

Але якщо раптом що – Ви знаєте куди звернутись)

 

Олена Бабич, медичний адвокат, член комітету з медичного права Асоціації правників України, голова Фонду захисту прав медичних працівників. Пані Олена займається юридичною практикою з 1999 року, починаючи з 2003 року спеціалізується також у сфері медичного права. Є постійним автором публікацій у провідних національних виданнях з питань медичного права та спікером у різноманітних медичних заходах. Cудова практика пані Бабич у так званих “медичних справах” є однією з найбільших серед українських юристів.

Як експерт в галузі медичного права пані Бабич консультує провідні медичні компанії різного профілю, в тому числі з питань господарського, трудового права та має значний досвід у побудові ефективної моделі правового забезпечення внутрішніх бізнес-процесів медичних закладів.